POSJET KAZALIŠTU - Visit the theatre

U petak 17. travnja, učenici viših razreda

posjetili su GKM Split

On Friday April 17, the students of higher grades visited City Youth Theatre  Split

Učenici su gledali  predstavu ''Važno je zvat se Ernest'' engleskoga dramatičara Oscara Wilda. Redatelj ove predstave je Robert Raponja.

“Važno je zvati se Ernest“  djelo je književnog genija, engleskog dramatičara Oscara Wilda . Komedija je premijerno prikazana u Londonu 1895. godine u  St. James teatru. Sam tekst zapravo je komedija koja se vrti oko spomenutog imena tj. osoba koje se iza njega kriju, jer se dvojica likova služe njime kao pseudonimom koji im omogućuje da bježe od nepoželjnog društva ili da fikcionalnim životopisom koji se veže uz to ime, osvajaju pažnju djevojaka. Pozornica je bila jako zanimljiva i maštovita. Kostimi su bili raskošni, poput onih iz 19. stoljeća ,u kojima su glumci bolje dočarali to vrijeme . Wildeov klasik u GKM Split odlučili su lokalizirati te su radnju premjestili u Split 19. stoljeća.

The students watched the play '' The Importance of Being Earnest '' by English playwright Oscar Wilde. The director of this play is Robert Raponja. "The Importance of Being Earnest" is a play of a literary genius,  English playwright Oscar Wilde. The comedy  was first performed  in 1895 at the St. James’s Theatre in London.

Nakon predstave učenici su zajedno s nastavnicima posjetili smotru učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske županije u City Center one  Split.

Više o tome u galeriji….

Posjet UZ KANATIsmiley

objavio: Tanja Kuran   datum: 20. 4. 2015.