MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE

Dani Andersena – radionice povodom Međunarodnog dana dječje knjige

Međunarodni dan dječje knjige (ICBD – International Children's Book Day) obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena – 2. travnja.

U sjećanje na Andersena, najvećeg dječjeg pisca,Tanja Kuran Kržanić, prof. i dipl. knjiž. održala ja učenicima nižih razreda predavanje o važnosti čitanja bajki. Bajka je jedinstven izvor znanja za djecu i izuzetno djelotvoran materijal u njihovu odgoju. Prvo, ona je namijenjena onima koji tek počinju učiti razumijevati tajne svijeta, osmišljavati, razgraničavati i procjenjivati neizbježne suputnike ljudskog života – dobro i zlo. Učenicima je na kraju predavanja pušten animirani film, prema bajci H. C. Andersena, ''Palčica'' i ''Mala sirena''. Učenici su tijekom gledanja animiranog filma imali zadatak da ilustriraju sebi najdraži lik. Više o tome u priloženim fotografijama.

objavio: Tanja Kuran   datum: 27. 3. 2015.