NAJAVA UZ OBILJEŽAVANJE SVJETSKOGA DANA PRIPOVIJEDANJA

Radionice Hrvatskoga jezika uz obilježavanje Svjetskoga dana pripovijedanja (20. ožujka)

Svjetski dan pripovijedanja (World Storytelling Day - WSD) u svijetu se obilježava od 1991. godine na prvi dan proljeća.

Riječ je o globalnoj proslavi umijeća usmenoga pripovijedanja, a slavi se svake godine na proljetni ekvinocij. Toga dana ljudi diljem svijeta pripovijedaju i slušaju priče na brojnim jezicima i na brojnim mjestima, tijekom dana i noći. Sudionici dijele svoje priče i nadahnuća, učeći jedni od drugih i stvarajući međusobne kontakte. Na isti dan, diljem planete Zemlja pripovjedači se povezuju u proslavi, pripovijedajući priče i bajke s istom temom.

Ovogodišnja tema  pripovijedanja -  ŽELJE.

Nastavnica Vanja Selak će u našoj školi na satu Hrvatskoga jezika  u svim višim razredima održati radionice pripovijedanja te će svi učenici na taj način biti dio ove priče.

Radionice pripovijedanja će se održati prema rasporedu:

-  5. i 6. razred u petak 20. ožujka, a 7. i 8. razred u ponedjeljak 23. ožujka.

objavio: Vanja Selak   datum: 2. 3. 2015.