LIDRANO 2015.

Međuopćinska razina Lidrana 2015. je održana 21. siječnja 2015. godine u Glazbenoj školi u Makarskoj.

Lidrano 2015. se održalo danas u Koncertnoj dvorani u Glazbenoj školi u Makarskoj s početkom u 9 sati.

Ovogodišnje Povjerenstvo čine: Ivna Talaja - član (RMR - novinarka), Ana Nakić - član (Gradska knjižnica - Makarska), Marino Srzić - član (Gradska knjižnica - Makarska), Sandra Glavina - član (OŠ oca Petra Perice), Gordana Slaviček Zovko - član (OŠ Stjepana Ivičevića), Tamara Buvinić - član (OŠ Bariše Granića Meštra i OŠ dr. Franje Tuđmana), Brigita Mravičić - član (OŠ Tučepi), Svjetlana Mottl - član (OŠ Gradac) i Vanja Selak - predsjednica (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora).

Na županijsku razinu Lidrana se izravno iz škola šalju školski listovi:

1. OŠ Tučepi - Vrutak (mentorica Marina Šimić)

2. OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora - Čiperko (mentorica Vanja Selak)

Županijska smotra Lidrano 2015. se održava 2. veljače 2015. u 9 sati u HNK Split.

Povjerenstvo je odabralo ove literarne radove za županijsku razinu:

1. Hej, čovječe (Petra Carević, 8. razred OŠ dr. F.Tuđmana, Brela, mentorica Vanja Sokol)

2. Oni su drugačiji, ali su isti (Anja Mlikota, 8. razred, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska, mentorica Dragica Ivanda)

3. Glava u oblacima (Gloria Šumelj, 8. razred, OŠ Tučepi, Tučepi, mentorica Gracija Glavičić)

4. Moje more (Mia Nemčić, 8. razred, OŠ oca Petra Perice, Makarska, mentorica Marija Matijašević)

5. Kenja na teraci (Martina Krželj, 8. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora, mentorica Vanja Selak)

6. Internet mama (Vanna Noisy Hawk Trinity, 6. razred, OŠ Gradac, Gradac, mentorica Svjetlana Mottl)

7. Darovi za moje najdraže (Lucija Bilas, 8. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora, mentorica Vanja Selak)

8. Marš do Harona (Augustin Perković, 7. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora, mentorica Vanja Selak)

9. Tići (Šime Glamuzina, 8. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora, mentorica Vanja Selak)

10. Mit o postanku svijeta (Ivan Nizić, 7. razred, OŠ oca Petra Perice, Makarska, mentorica Marina Srhoj)

Na županijsku razinu šalju se i četiri novinarska rada:

1. Moje putovanje u New York (Marija Filipović, 7. razred, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela, mentoricaGorana Babić)

2. Intervju s gospođom Željkom Ivanac, mamom maloga Žarka, posebnog dječaka neizmjerne životne snage i optimizma (Jelena Katarina Kovačević, 7. razred, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela, mentorica Gorana Babić)

3. Moje putovanje u Istanbul (Marijeta Šodan, 7. razred, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela, mentorica Gorana Babić)

4. Intervju sa Sanjom Vežom, učiteljicom razredne nastave (Petra Korljan, 8. razred, OŠ Gradac, Gradac, mentorica Svjetlana Mottl)

U kategoriji pojedinačni nastupi odabrani su izvedbe ovih učenika:

1. Biokovo, oče od kamena (Jure Topić, 5. razred, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska, mentor Ivo Selak)

2. Kupres - monolog - (Nina Topić, 5. razred, OŠ Bariše Granića Meštra, Baška Voda, mentorica Ivanica Topić)

3. Tri nonice (krasnoslov) - Ante Gojak, 7. razred, OŠ oca Petra Perice, Makarska, mentorica Gorana Babić)

U kategoriji skupni nastupi odabrani su:

1. Ogledalce - igrokaz (OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska, mentorica Marijana Bušelić)

2. Balonijada - igrokaz (OŠ Gradac, Gradac, mentorica Ranka Radoš)

Čestitamo svim recitatorima, glumcima, literatima, novinarima i njihovim mentorima na ovom Lidranu!

objavio: Vanja Selak   datum: 21. 1. 2015.