PLANINARENJE - KOTIŠINA: BOTANIČKI VRT

Uz Mjesec borbe protiv ovisnosti učenicima petoga i šestoga razreda škola je organizirala planinarenje.

Planinarenje - kvalitetno provođenje slobodnoga vremena kao najbolja prevencija ovisnosti.

U petak 31. listopada, odmah iza trećega sata, učenici petoga i šestoga razreda organizirano su otišli do Kotišine. Voditelji su učitelji Tea Markotić (razrednica šestoga razreda), Miroslav Urlić (razrednik petoga razreda), Vanja Selak, Angelo Njavro i vodiči/planinari HPD Biokovo - Eduard Urlić i Rajko Parduzi.

Učenici su se i ovom prilikom mogli upoznati s pravilima planinarenja, ponašanjem u Parku prirode Biokovo te u Biokovskom botaničkom vrtu Kotišina. Naučili su koliko je važna oprema svakoga planinara za uspješno planinarenje.

Ovakve i slične aktivnosti važne su za kvalitetno provođenje slobodnoga vremena, stjecanje kondicije i navika.

Zahvaljujemo se vodičima na pomoći pri organizaciji ove aktivnosti.

objavio: Vanja Selak   datum: 4. 11. 2014.