KAD POBIJEDI LJUBAV

Radionica iz Hrvatskoga jezika uz Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Roman Kad pobijedi ljubav Maje Brajko-Livaković govori o problemima mladih, stoga je i pogodna kao lektira za osme razrede, ali i kao tema za razgovor na satu razrednika i s roditeljima i ukućanima.

Učenici su dobili različite zadatke, naravno svi su kao prvo morali knjigu pročitati. To nisu svi uradili, ali se nadamo da su o problemima koji se spominju u romanu svi bili upoznati i da su o tome razgovarali sa svojim ukućanima - što i jest bio cilj.

Trebali su napisati vijest o djelu, intervju s glavnim likom iz romana i kritički se osvrnuti na djelo. Po reakcijama učenika znamo da im je bilo jako zanimljivo.

O ROMANU KAD POBIJEDI LJUBAV

Knjiga me je oduševila načinom na koji se mladima objašnjava jedan od najvećih problema današnjice – ovisnosti/droga. Iz ove knjige mladi ljudi mogu uvidjeti da droga nikada nije rješenje. Autorica je po meni napisala odlično djelo s kojem se mladi mogu poistovjetiti. Ona doista objašnjava kroz kakve se probleme i situacije ljudi moraju prolaziti. Knjiga vrlo otvoreno i s puno detalja govori o životu ljudi koji se susretnu s drogama.

Martina

Mislim da je ovo djelo odličan primjer ljudi koji su na drogama. Roman nas usmjerava da u životu trebamo biti pametni, uživati u životu, a ne se drogirati i uništavati svoji život.

Klara

Smatram da je ovo djelo namijenjeno baš nama tinejdžerima.

Toni

Knjiga mi se jako svidjela. Poučna je i govori o današnjoj stvarnosti, o pravome životu. Iz nje sam mogao jako puno naučiti o dobrome životu. Zato želim da puno mladih ljudi pročita ovo djelo te da ga se shvati jako ozbiljno.

Stjepan

Ovo je roman za nas tinejdžere zato što nam govori o tome da je droga za ljude grozna i jako opasna.

Ante

Ovo djelo moramo shvatiti ozbiljno. Ne smijemo se upuštati tako lako u različite ovisnosti. Koliko nam god u životu bude teško, moramo okrenuti leđa ovisnostima. Trebamo obratiti pozornost na lijepe stvari, uživati u životu, baviti se sportom, razgovarati. Najvažnije je da ovisnostima kažemo NE!

Ante

Moje mišljenje o ovom djelu je da mi se jako svidjela tema jer govori o pravom licu ovisnosti. Danas se, nažalost, jako puno mladih susreće s različitim ovisnostima i trebamo im odlučno reći NE!

Lucija

Ovaj mi se roman jako svidio jer daje primjer mnogima koji imaju probleme. Pomaže nam da bolje shvatimo koje su posljedice droge. Književnica je vrlo jasno i lijepo napisala o problemima s kojim se susreću sve više adolescenti.

Ena

Sviđa mi se ovo djelo jer jasno progovara o problemima mladih. Da je više ovakvih djela možda bi bilo manje mladih ovisnika.

Jure

Zaključak ovoga romana je da nikada ne konzumiraj alkohol u velikim količinama i da se droga nikada ne smije uzimati.

Ivan

Djelo mi se svidjelo jer govori o stvarnim problemima današnjih mladih. Ljudi vole čitati o tuđim problemima, tako lakše prolaze kroz vlastite. Svidjelo mi se ovo djelo jer je stvarno i uči nas: Bolje spriječiti, nego liječiti!“

Šime

Ovo mi se djelo svidjelo jer pokazuje život mladih u današnjem svijetu. Život pun ovisnosti i rješavanje svojih problema.

Marija

Djelo mi se svidjelo jer vrlo realno pokazuje što nam droga može učiniti.

Vanja

Spisateljica nam je dočarala loš svijet droge. Pomoću svojih likova opisala je koliko droga može biti loša. Opisala je svijet mladih kao što i je. Zbog stvarnosti djela i zanimljivog opisa, ova knjiga mi se jako svidjela.

Roberta

Ovo djelo je jako poučno jer nam pokazuje lošu stranu droge i ovisnosti.

Duje

objavio: Vanja Selak   datum: 3. 11. 2014.