MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE - 16. 11. 2012. International Day for Tolerance – 16th November

Pedagoginja i knjižničarka organizirale radionice uz Međunarodni dan tolerancije za učenike viših razreda.

Our educational counselor and librarian, organized the workshops  on  the International Day for Tolerance.

U petak šesti sat organizirane su radionice uz Međunarodni dan tolerancije koji se obilježava 16. studenoga.

Knjižničarka Vanja Selak je organizirala radionicu za učenike petoga i šestoga razreda - Drvo i Kartice situacija.  Izrađivali su stablo tolerancije gdje su promišljali o svojim zajedničkim vrlinama i manama, te su dijelili različita mišljenja uz pomoć kartica situacija.

Pedagoginja Marijana Dragobratović je organizirala radionicu za učenike sedmoga i osmoga razreda - Od susjeda do dečka i cure i Etikete, ladice, kućice. Procjenjivali su koliko su tolerantni na različite skupine ljudi te su kroz igru i sami dobivali određene etikete i uloge.

Svi sudionici su dobili diplome o sudjelovanju u radionicama i što je najvažnije podsjetili su se na uvažavanje drugačijih od nas.

On Friday, 16th November, the International Day for Tolerance,  workshops were organized at our school.
Vanja Selak . a librarian, organized a workshop for the students of the fifth and sixth grades.
Marijana Dragobratović, an educational counselor,  organized a workshop for students of seventh and eighth grades. They thought about their common virtues and faults, they  evaluated how tolerant to different groups of people they were, and through a game they were given  some labels and roles.
All participants received certificates of participation in workshops and what is the most important, they reminded  to respect different people than we are.

objavio: Vanja Selak   datum: 19. 11. 2012.