TURNJANJE MASLINA U ULJARI U IGRANIMA - OLIVE PROCESSING IN THE OLIVE MILL IN IGRANE ACHEMINEMENT DES OLIVES AU PRESSOIR D'IGRANE

UZ Kanata odnijela masline na obradu u uljaru u Igranima.

UZ Kanata brought olives to the processing to the olive mill in Igrane.

UZ Kanata a emporté les olives au pressoir d'Igrane

Članovi UZ Kanate odnijeli su masline na turnjanje u uljaru odmah nakon završenog branja u petak. Bilo je 670 kg maslina i od toga smo dobili 110 litara ulja. Kao i svake godine, tako i ove, Uljara Igrane nam je izašla u susret te nam svoje usluge nije naplatila. Ovom joj se prilikom i toplo zahvaljujemo.

Dobivenim uljem raspolaže UZ Kanata. Djelatnici Škole će moći otkupti pola ulja, a druga polovica će biti korištena za potrebe UZ Kanate.

Turnjanjem u petak je završeno ovosezonsko branje, a sada se svi pripremamo da obilježimo taj kraj kanatom.

Members of the SC Kanata took the olives to the mill immediately after the harvest on Friday. There were 670 kg of olives, and we got 110 liters of oil. As every year, the mill in Igrane did not charge the processing . We are very thankful for that. School employees will be able to buy a half of  the  oil and half will be used for  SC Kanata. With the processing on Friday picking season was over, and now we all are preparing to celebrate the end of the harvest.

Les membres de la S.C.Kanata ont emporté les olives au pressoir immédiatement après la récolte de vendredi. Il y avait 670kg d'olive and nous en avons obtenu 110L d'huile. Comme chaque année, au pressoir d'Igrane aucune rétribution n'a été demandée. Nous leur en sommes très reconnaissant. Les employés de l'école auront la possiblité d'acheter la moitié de l'huile et le reste sera utilisé pour la S.C.Kanata. Avec le pressage des olives de vendredi la saison se terminait et maintenant nous nous préparons tous à célébrer la fin de la récolte.

objavio: Vanja Selak   datum: 14. 11. 2011.