VUKOVAR

POSJET UČENIKA OSMOG RAZREDA VUKOVARU

Učenici osmoga razreda OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora posjetili su Vukovar u sklopu nacionalnog projekta “Posjet učenika osmih razreda Vukovaru”. U pratnji svojih nastavnica, krenuli su 8. listopada na put do Grada heroja - Vukovara.

Prvog dana boravka obišli su crkvu sv. Filipa i Jakova, Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Slušali su predavanja o Domovinskom ratu, a posebnu pozornost privuklo je predavanje Bitka za Vukovar. Obišli su Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar te se popeli na Vodotoranj. Kao i svake godine, večer je bila rezervirana za disko klub na brodu.

Drugi dan je bio posebno dirljiv. Obišli su memorijalne lokacije u gradu i oko grada: Spomen dom Ovčara, Memorijalno groblje žrtava Domovinskoga rata, Vukovarsku bolnicu i druge. U Ružičkinoj kući nazočili su Školi mira te sudjelovali u kvizu znanja na kojem su osvojili visoko drugo mjesto.

Prepuni dubokih dojmova i snažnih osjećaja, istoga dana krenuli su na put prema svojim domovima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 16. 10. 2023.