IZLOŽBA ERASMUS +

ODRŽANA JE JAVNA IZLOŽBA '' EUROPSKI PROJEKTI OŠ DON MIHOVILA PAVLINOVIĆA, PODGORA''

Dana 12. listopada 2023. u holu općine Podgora održana je javna izložba koju su organizirale Anita Lasić, prof. i Tanja Kuran Kržanić, prof.

Izložba je organizirana povodom manifestacije #ErasmusDays koja se u cijelom svijetu svake godine odražava u određenom periodu te je ove godine određeno da to bude od 9. listopada do 14. listopada. Manifestacija predstavlja priliku svima onima koji su korisnici Erasmus + projekata da predstave svoje Erasmus+ projekte i rezultate, stečena znanja i iskustva. Sva događanja se upisuju na međunarodnu kartu. Tema ovogodišnjih Dana Erasmusa je Europska godina vještina.

Naša škola se po prvi puta uključila u obilježavanje ove manifestacije u vidu izložbe koja je predstavila  održane Erasmus+  projekte naše škole od 2009. do 2023. godine  te istaknula početak budućih projekata. Izložbu je otvorila Tanja Kuran Kržanić, prof. nakon koje se posjetiocima obratila voditeljica projekata Anita Lasić, prof. koja je dala ukratko osvrt o Erasmus + programima te ukazala na vrijednost svih projekta i njihov utjecaj na razvoj školstva. Naš škola pod vodstvom voditeljice projekata Anitom Lasić, prof. održala je ukupno 118  mobilnosti, 18 projekata i organizirala posjete iz 14 država. Ukupna vrijednost svih projekata 163 497, 91 EUR.

Prije otvaranja izložbe u školskoj knjižnici OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora voditeljica projekata naše škole Anita Lasić, prof., zajedno s Dženi Rakušić, prof. te ravnateljem Krešimirom Kuranom, prof. iz OŠ Vrgorac, sudjelovala je u intervjuu koje je organizirala Ivana Bokavšek, prof. iz OŠ Spinut. Intervju se prenosio uživo putem Facebook društvene mreže Lina Edu Erasmus+ Courses tijekom kojeg su korisnici mogli postavljati pitanja vezena uz Erasmus+ projekte.

Ovim putem zahvaljujemo prijateljima, djelatnicima općine Podgora te posebno TZ Podgora koji su nam pomogli u realizaciji Izložbe!

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 13. 10. 2023.