DNF - OTVARANJE

OTVARANJE DRŽAVNOGA NATJECANJA IZ FIZIKE

U ponedjeljak 8. svibnja 2023. u Kinu Podgora upriličeno je otvaranje  državnog Natjecanja iz fizike na kojemu su nazočili svi učenici, njihovi mentori, državno povjerenstvo, načelnica Općine Podgora te ravnatelj naše škole.

PROGRAM:

Himnu pjeva školski zbor.

Voditeljica programa je učenica sedmog razreda Nina Zubčić.

Učenice osmoga razreda Iva Borić i Petra Prlac predstavile su se stihovima Ratka Zvrka Tvoja staza.

Ravnatelj Jakov Batinović i načelnica Općine Podgora Petra Radić obratili su se natjecateljima, mentorima te državnom povjerenstvu. Poželjeli su im puno uspjeha u natjecanju i zahvalili se savjetnici AZOO Verici Jovanovski na odabiru naše škole kao domaćina državnog Natjecanja iz fizike drugu godinu u nizu.

Učenici su izveli pjesmu Jutarnji vjetar.

Nina Zubčić, učenica sedmog razreda, govori stihove Dobriše Cesarića Oblak.

Laura Knezović i Tonči Odak, učenici sedmoga razreda, govore stihove  Mladena Bježića Valovi i Vesne Parun Kuda odlazi more.

Prisutnima se obratio predsjednik državnog povjerenstva Nikola Poljak i savjetnica AZOO Verica Jovanovski. Zahvalili su se domaćinima Natjecanja, poželjeli učenicima i njihovim mentorima puno uspjeha te da im Podgora bude mjesto širenja novih poznanstava i međusobnih druženja.

Pjevačica Tea Lendić izvela je pjesmu Pokora, uz pratnju nastavnika Marina Ercega, kojom se zatvorila svečanost.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 9. 5. 2023.