TERENSKA NASTAVA RN

TERENSKA NASTAVA UČENIKA RN

POSJETILI SU PREZENTACIJSKI CENTAR PARKA PRIRODE BIOKOVO „ADRION – SRCE PLANINE“ I MALAKOLOŠKI MUZEJ

U prezentacijskom centru, uz srdačan doček, gospođa Ksenija Protrka objasnila je učenicima pravila ponašanja u parku prirode, upoznala ih je s planinarskom opremom te im je ukratko ispričala povijest nastanka same planine Biokovo. Zajedno su otkrili koje biljke i životinje obitavaju na Biokovu i obećali više vremena provoditi u prirodi.

Zahvaljujući vodički Agati Ravlić imali su priliku zaviriti u bogatu zbirku školjaka koja se čuva u Malakološkom muzeju. Školjke u muzeju su iz cijelog svijeta, a sakupljanje je započeo franjevac Jure Radić. Na kraju slobodno vrijeme učenici su proveli u parkiću.

Iako je puhala jaka bura bilo im je lijepo, zabavno i poučno.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 5. 4. 2023.