BAJKAONICA

Bajkaonica - radionica umjetničkog pripovijedanja bajki

Dana 9. ožujka 2023., u organizaciji knjižničarke Tanje Kuran Kržanić, prof., održana je Bajkaonica radionica umjetničkog pripovijedanja bajki učenicima drugog razreda matične škole. Radionica je uključivala dramske igre i vježbe, osmišljavanje vlastite priče sa zadanim elementima i konačno umjetničko pripovijedanje bajke. U mjesecu ožujku i travnju obilježavaju se važne obljetnice posvećene knjizi  i važnosti pripovijedanja kao što Svjetski dan pripovijedanja i Dan dječje knjige, a ova radionica ujedno je doprinijela obilježavanju istih.

Radionicu je  vodila punih sat vremena svestrana umjetnica, plesačica, glumica, pjevačica i pripovjedačica za djecu Karolina Šuša poznata i kao „Kate koju znate“, a sam projekt je predstavila djelatnica GKMM, Split Petra Skelin Giljanović.

Radionicu se provodi u sklopu projekta „Za dobre vibre – čitaj libre“, UP.02.1.1.15.0046 čija je provedba sufinancirana sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Projekt provodi Gradska knjižnica Marka Marulića Split u partnerstvu sa Splitsko-dalmatinskom županijom.

Ovim putem im se zahvaljujemo na odličnoj i zabavnoj radionici!

*Dio teksta preuzet je s web stranice https://www.gkmm.hr/

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 9. 3. 2023.