DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica

U mnogim zemljama u svijetu Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači, s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti preventivnoga djelovanja protiv nasilja među djecom. Time se ujedno potiče prihvaćanje i poštivanje različitosti, te razvoj pozitivnih odnosa i suradnje među djecom i mladima.

Obilježavanje Dana ružičastih majica započelo je u Kanadi, kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica simbolizirala potporu teško bolesnoj majci.

Ove godine su učenici zadnju srijedu u veljači bili na praznicima pa smo organizirali obilježavanje 1. ožujka 2023. godine. Proveli smo razne prigodne aktivnosti s ciljem prevencije vršnjačkoga nasilja koje možete pogledati u priloženoj galeriji.

Razrednici, pedagoginja, knjižničarka, učiteljica Informatike i učiteljica Hrvatskoga jezika su održali razne radionice. Gledali smo filmove, rješavali kvizove, crtali,  izrađivali plakate, digitalne sadržaje i pokušali smo osvijestiti kako možemo svi

u rješavanju ovog problema koji je prisutan u našem društvu. Malim koracima činimo društvo u kojem živimo boljim životom.

Učenici MŠ Podgora

Učitelji

Radionica 6. razreda

PŠ Igrane

PŠ Drašnice

PŠ Živogošće

Školska knjižnica - radionica s učenicima

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 2. 3. 2023.