ŠKOLSKI MASKENBAL

NEKA BUDU MAŠKARE ...

Dragi naši, evo nas opet nakon dvije godine. Zadnji put smo se ovdje sreli 2020. i krnjo nam je bio KORONAVIRUS. Iako smo ga spalili, nije nestao. Pune dvije godine nas je maltretirao i ograničavao. Izgleda da smo ga se riješili. Valjda će vrijeme to i pokazati.

Ipak, brige ćemo sa strane ostaviti,

zadatak nam je sada u školi se zabaviti.

Veselimo se, plešimo, uljepšajmo si dan

jer danas je maškarama rođendan!

Pozdravimo sve sudionike ovoga bala,

očekujte zabavu i pregršt naših školskih šala,

i baš vi budite zvijezda maskenbala!

Maškarana kolona:

SNJEGOVIĆI nam dolaze iz 1. i 2. razreda. Nadamo se da se danas neće otopiti dok se budu predstavljali.

Stiže nam i EKO PRIČA iz 4. razreda pod parolom VIŠE CVIJEĆA – MANJE SMEĆA. Obratite pozornost na spremnike i gdje se što odlaže.

Iz Živogošća nam dolaze GLAZBENICI 80-TIH. Po mnogima je to najbolja glazba ikada.

Iz Igrana nam stižu POJAVE. Pripazite na vrijeme i slojevito se odjenite.

ANĐELI nam dolijeću iz Drašnica. Neka nas prosvijetle i nauče dobroti.

Petaši će nam uprizoriti pravo TURISTIČKO PUTOVANJE za one koji ne putuju. Vežite se! Polijećemo!

POSLOVNJACI nam stižu iz 6. razreda. Oni nikada nemaju vremena pa se nadamo da će naći vremena za predstavljanje.

KRIMINALCI nam ne stižu iz zatvora, već iz 7. razreda. Hoće li im itko stati u kraj?

NOGOMETAŠI I NAVIJAČI jure iz 8. razreda – euforija garantirana!

SUĐENJE KRNJI - FRIGANOME GNJILOME KRUMPIRU

To već i vrapci na grani znaju

da je uvijek GNJILI KRUMPIR za sve kriv

i bit će dok je živ.

On uvijek želi razredom i školom vladati,

učenike neradom i svađom zaraziti.

Dovoljan je samo GNJILI KRUMPIR jedan

da u školi život postane nesnosan i bezvrijedan.

Stoga smo na brzinu odlučili

iz razreda hitno dotičnoga izdvojiti,

u smeđi ga spremnik odložiti.

Dali smo mu par minuta

da nam oporuku pročita

i za sve loše što je uradio ispriča.

KRNJINA OPORUKA

Učenicima ostavljam spremnike svih boja iz današnje Eko priče. Odlažite smeće i brinite se za ugodan suživot, šume i cvijeće. Vodite računa o lijepom ponašanju u školi i izvan nje. Pomažite si međusobno i uvijek budite pristojni.

Nastavnicima što više dobrih i pristojnih učenika koji rado surađuju i samostalno zaključuju.

Svim uredima na katu i knjižnici ostavljam miran rad u ugodnom okruženju bez većeg nerviranja.

Spremačicama i kuharici ostavljam malo više slobodnoga vremena za međusobno druženje i suradnju.

Domaru ostavljam alat za sitne i krupne popravke te pinele i vesele boje za toplije hodnike.

Ravnatelju ostavljam rad i suradnju sa svojim djelatnicima uživo i online.

Komisija za odabir najbolje pojedinačne maske i najbolje grupne maske:

Marijana Dragobratović, višegodišnja predsjednica
Tea Markotić, avanzirana zamjenica predsjednice
Klement Šimić, povremeni (kad se pojavi) voditelj Ureda predsjednice
Estera Vranjković, zamjenica Voditelja Ureda predsjednice za protokol, odnose s javnošću i WApp grupama
Miljenko Bušelić, zapovjednik osiguranja predsjednice

Komisija ocjenjuje:

originalnost ideje, uloženi trud u izradu maske, predstavljanje grupe i sudjelovanje u plesu i zabavi.

Nagrade za pobjednike:

- iz redova učenika: Adem Rejan Kapetanović - osvojio je 15 sati dopunske nastave iz predmeta po izboru.

- iz redova djelatnika: Miljenko Bušelić - osvojio je 15 sati rada u dopunskoj nastavi s učenikom koji je osvojio nagradu za pojedinačnu nagradu (u ovom slučaju to je Adem Rejan Kapetanović).

- prvu nagradu za najbolju grupnu masku (10 sati dodatne nastave iz dva predmeta po izboru) su osvojili četvrtaši/EKO PRIČA.

- drugu nagradu za najbolju grupnu masku (5 sati dodatne nastave iz dva predmeta po izboru učiteljice) su osvojile POJAVE iz PŠ Igrana.

Nagrade se mogu zamijeniti za jednak broj dobrovoljnih radnih sati na uređenju okoliša škole, ili, u krajnjem slučaju, za PIZZE!

objavio: Vanja Selak Tanja Kuran Kržanić   datum: 20. 2. 2023.