Školski preventivni program

Policijski službenik održao predavanja učenicima 4. i 8. razreda u sklopu Školskog preventivnog programa

U organizaciji pedagoginje i u sklopu Školskog preventivnog programa dana 8. veljače 2023. posjetio nas je policijski službenik PP Split gosp. Ante Radoja.

Gosp. Radoja je učenicima 4. razreda održao predavanje u sklopu projekta Zajedno možemo više - MAH 1 (Mogu, ako hoću). Program Mogu ako hoću –„MAH-1“ je preventivna akcija Ministarstva unutarnjih poslova kojem je cilj upoznavanje učenika s policijskim službenicima koji brinu o sigurnosti u zajednici, posebno upoznavanje svoga kontakt-policajca u gradskoj četvrti u kojoj obitavaju i kako bi ih se potaknulo na razmišljanje o samozaštitnom ponašanju. Učenici su vrlo zainteresirano sudjelovali u interaktivnom predavanju i upijali korisne informacije.

Učenicima 8. razreda gosp. Radoja je održao predavanje o zlouporabi alkohola i mogućim posljedicama u okviru nacionalnog projekta Zdrav za 5.

Nacionalni projekt „Zdrav za 5!“ promiče različitim aktivnostima prevenciju ovisnosti i zlouporabe alkohola i droge kod djece i mladeži, kao i razvijanje socio-emocionalnih vještina, a provodi se u suradnji Ministarstva unutarnjih poslova s Ministarstvom zdravstva, Ministarstvom zaštite okoliša i energetike te s Ministarstvom znanosti i obrazovanja na području osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ovim Projektom podiže se razina samosvijesti mladih o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja te općenito sigurnosti u društvu.

Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u interaktivnom predavanju postavljajući brojna pitanja.

U privitku možete pronaći edukativnu brošuru.

Priloženi dokumenti:
Alkohol_i_mladi.pdf (2.91 MB)

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 8. 2. 2023.