ERASMUS+

Voditeljica Erasmus+ projekata naše škole Anita Lasić, prof. aplicirala je u listopadu 2022. za Erasmus+ akreditaciju. Uspješna aplikacija sadržavala je definirane ciljeve, aktivnosti, metodologiju provedbe, ciljane skupine, projektni tim, zaduženja te vremenski tijek.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije dodijelila je OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora Erasmus+ akreditaciju u području odgoja i općeg obrazovanja. Dodijeljena za razdoblje do 2027. godine i nudi niz mogućnosti učiteljima, stručnim suradnicima i učenicima za unaprjeđenje znanja, vještina i kompetencija te podizanje kvalitete rada škole.

Putem razgovora i ankete provedenom među djelatnicima i učenicima, škola je identificirala tri područja svog djelovanja koja treba usavršiti i osuvremeniti, a to je moguće ostvariti putem Erasmus+ programa. Jedno od područja je poboljšanje digitalnih kompetencija učitelja. Sudjelovanjem na strukturnim tečajevima, učitelji će postići višu razinu poznavanja naprednih digitalnih alata te dijeliti svoja znanja s kolegama u školi i u profesionalnim krugovima. Drugo područje se tiče inovativnih metoda poučavanja, a sudjelovanjem u promatranju nastave kolega (job shadowing) u partnerskim školama taj cilje će se postići.  Treće područje je podizanje vještina 21. stoljeća kod naših učenika, a to će se postići provođenjem grupnih mobilnosti učenika koje će se provesti u partnerskim školama.

Čestitamo kolegici na trudu i uspješnoj prijavi!

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 24. 1. 2023.