Obavijest roditeljima

Prehrana učenika

Poštovani roditelji, kao što vjerojatno znate, danas započinje prehrana učenika u osnovnim školama čije financiranje je osigurala Vlada Republike Hrvatske u visini 1.33€ (10 kn) dnevno po učeniku. Mislim da je to jako dobra odluka i u potpunosti ju podržavam.

Vjerujem da ste upoznati i s osnovnim detaljima ove odluke. Ukoliko niste, sve informacije o tome možete dobiti isključivo pisanim putem na mail jakov.batinovic@skole.hr  Na svaki Vaš upit će biti odgovoreno u najkraćem mogućem roku.

Kako bi ova odluka u potpunosti zaživjela i bila od koristi učenicima i roditeljima, bit će potrebno jedno vrijeme prilagodbe, uglavnom zbog tehničkih razloga. Pri tom mislim na postupne promjene postojećeg školskog jelovnika u skladu sa smjernicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo, a čije smjernice nastojimo pratiti vezano uz učeničku prehranu. Prijedlog prehrane učenika od HZJZ za siječanj 2023. imate u privitku, a mi ćemo se za početak prilagođavati u skladu s našim mogućnostima.

Za sada nastavljamo s prehranom učenika na koju su oni navikli.

Promjene koje su bitne za stvaranje pravilnih prehrambenih navika kao i promjene u jelovniku ćemo uvoditi postupno u narednom periodu, vodeći računa o tehničkoj opremljenosti kuhinje i blagovaonice, kao i popunjenosti potrebnim stručnim kadrom neophodnim za provedbu ove odluke.

Na kraju, vjerujem da ste svjesni da bez Vaše podrške i suradnje šanse za uspješnu provedbu ove odluke će biti značajno manje. Stoga Vas ovim putem pozivam na suradnju koja bi s Vaše strane trebala biti vrlo jednostavna. Naime, potrebno je usvojiti samo dvije činjenice.

Prva je činjenica ta da ne možemo svima ugoditi, koliko god se trudili.

Druga je činjenica ta da će marenda svima biti ista, osim ukoliko dijete nema alergiju ili neku drugu fiziološku teškoću pa je potrebna određena prilagodba. Nadam se da ste to sada javili razrednicima svog djeteta, a ako niste, ovim putem Vas pozivam da to odmah napravite. Izvan toga, ostale prilagodbe prehrani za sada nismo u mogućnosti provesti zbog tehničkih razloga.

Vjerujem da ćemo kroz kvalitetnu suradnju uspješno provesti ovu odluku, a pogotovo uz saznanje da je ovo prvi i vrlo važan korak prema uvođenju cjelodnevne nastave.

Svima nam želim uspjeh u provedbi ove odluke na korist i zadovoljstvo naših učenika – Vaše djece!

Ravnatelj – savjetnik:

Jakov Batinović, prof.

Priloženi dokumenti:
HZJZ_-_Skolski_jelovnik,_prijedlog,__012023.pdf (213.87 KB)

objavio: Jakov Batinović   datum: 9. 1. 2023.