MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Maštajmo u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica!

Učenici nižih razreda OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora zajedno sa svojim učiteljima i knjižničarkom, obilježili su Međunarodni mjesec školskih knjižnica.

Cilj aktivnosti Maštajmo  bio je poticati učenike nižih razreda na čitanje te ih osposobiti za primjenu različitih strategija, učenja i poučavanja.  Posebno učenici prvih razreda, naši prvašići, upoznali su knjižnicu te uz svoje članske iskaznice odabrali knjigu po želji. Pridružili su se i ostali učenici uz razne društvene igre, kvizove i zagonetke vezane za dane školskih knjižnica, odgovarali su na pitanja pažljivo, predlagali svoje ideje.

Igre KNJIGOMJERA su oduševile učenike, to je igra koja predstavlja učeničke reakcije na pročitane knjige, a sastoji se od kategorije (3 smajla) koje označavaju oduševljenje, ravnodušnost i negativan dojam. Knjigomjer je anoniman i zabavan.

Učenici su upoznali kako se služiti online katalogom, kako doći do bržih informacija neke knjige, i na kojoj se polici nalaze abecednim redoslijedom i UDK brojem. Uz svoje vlastite ideje    ( maštajući ) svatko je izabarao lika iz svoje najdraže lektire i nacrtao na papir (pano).

Međunarodni mjesec školskih knjižnica (ISLM) prilika je za knjižničare širom svijeta da tijekom listopada odaberu dan,  kako bi proslavili važnost školskih knjižnica i svega što one predstavljaju.

objavio: Marija Bošković   datum: 7. 11. 2019.