IZABRANI NAJUSPJEŠNIJI ODGOJNO-OBRAZOVNI DJELATNICI U ŠKOLSKOJ GODINI 2018./19.

Po prvi put u Hrvatskoj izabrani su najuspješniji odgojno-obrazovni djelatnici u školskoj godini 2018./2019.

Jedna od 510 nagrađenih je učiteljica ANITA LASIĆ iz OŠ don Mihovila Pavlinovića.

U skladu s novim Pravilnikom o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima, povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika izabralo je 510 izvrsnih pojedinaca koji su se istaknuli svojim radom u školskoj godini 2018./2019.

Kriteriji na temelju kojih su izabrani najuspješniji djelatnici bili su rad na unaprjeđenju škole i obrazovnog sustava, mentorstvo učenicima na domaćim i međunarodnim natjecanjima, razvoj inovativnih metoda poučavanja, vođenje i sudjelovanje u predavanjima, radionicama i edukacijama, vođenje i mentoriranje online edukacija, objavljivanje stručnih članaka u udžbenika i tako dalje.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu po prvi put Ministarstvo znanosti i obrazovanja nagradilo je na Dan učitelja najbolje odgojno-obrazovne djelatnike.

Nagrade najboljima dodijelila je ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Vijest objavila: Marija Bošković, mag.bibl.

objavio: Jakov Batinović   datum: 15. 10. 2019.