TERENSKA NASTAVA-MAKARSKA

TERENSKA NASTAVA UČENIKA ČETVRTOGA RAZREDA

(PREZENTACIJSKI CENTAR PP BIOKOVO/MALAKOLOŠKI MUZEJ)

U srijedu 3. travnja 2019. u jutarnjim satima održana je terenska nastava učenika 4. razreda. Učenici su u  pratnji učiteljice Irene Mendeš i pedagoginje Marijane Dragobratović  posjetili prezentacijski centar Parka prirode Biokovo „Adrion srce planine„  u Makarskoj gdje su učenicima djelatnici Parka održali predavanje i brojne prezentacije putem kojih su se mogli upoznati sa biljnim i životinjskim svijetom te geološkom i kulturnom baštinom najviše dalmatinske planine.

Poslije prezentacijskog centra posjetili su Malakološki muzej i vidjeli bogatu  kolekciju školjaka i to  brojne vrste tropskih i suptropskih mora. Oblici, strukture i boje školjaka učenike su oduševile, a nakon održane terenske nastave na kojoj su spojili planinu i more, učenici su se zadovoljni i puni dojmova vratili u Podgoru.

Ovim putem se zahvaljujemo djelatnicima Parka prirode Biokovo i fra Anti Čovi na suradnji.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 4. 4. 2019.