TJEDAN MOZGA 11.-17.3.2019.

Učenici 5. razreda s pedagoginjom obilježili Tjedan mozga

Pedagoška radionica održana je s učenicima 5. razreda koji su se rado prepustili kreativnom stvralaštvu na temu ovogodišnjeg Tjedna mozga "Kako mozak uči i pamti". Učili su kroz igru o mozgu i aktivnostima kojima čuvamo naš mozak te rješavajući kviz Tko želi biti milijunaš?

Radove nastale na radionici pedagoginja je poslala na natječaj Zavoda za neuroznanost Medicinskog fakulteta u Splitu.

O  Tjednu mozga:

Hrvatsko društvo za neuroznanost, Hrvatski institut za istraživanje mozga i Znanstveni centar izvrsnosti za temeljnu, kliničku i translacijsku neuroznanost Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, od 11. do 17. ožujka 2019. godine, osamnaesti puta u Hrvatskoj organiziraju Tjedan mozga, kampanju u svijetu poznatu kao Brain Awareness Week. U organizaciji nam se pridružuju sastavnice Sveučilišta u Splitu, Osijeku i Rijeci te članovi Hrvatskog društva za neuroznanost u tim sveučilišnim središtima. Istodobno očekujemo aktivnosti u sveučilišnim centrima u Zadru, Dubrovniku, Varaždinu, kao i u zdravstvenim ustanovama u Zagrebu i drugim gradovima.

Program događanja u Splitu možete pogledati na poveznici:

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 13. 3. 2019.