CROATIAN MAKERS LIGA - 1. KOLO

OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora

sudionica je 1. kola Croatian Makers Lige

OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora sudionica je prvog kola Cratian Makers Lige koja će se održati u školi domaćina  OŠ oca Petra Perice u Makarskoj 3. svibnja 2016. u 15 sati.

Croatian Makers liga je natjecanje prvenstveno edukacijske namjene za učenice i učenike osnovnoškolskog uzrasta.

Učenici koji sudjeluju u Ligi podijeljeni su u dvije dobne kategorije. Prva dobna kategorija je za natjecatelje koji u vrijeme početka Lige pohađaju od prvog do petog razreda, a druga za natjecatelje od šestog do osmog razreda osnovne škole.

Našu školu, pod mentorstvom učiteljice Mladene Letice Rozić, prof., u prvoj kategoriji predstavljat će učenici petog razreda Tina Vladimir, Antonio Alač, Emilija Matija Vulinović i Tonka Okić, dok će to u drugoj kategoriji biti učenici šestog i sedmog razreda Noa Zloić, Antonio Šulenta, Grgo Šulenta i Leo Kurtović.

Liga je podijeljena na kola koja se održavaju tijekom kalendarske godine. U 2016. godini održati će se ukupno najviše 6 kola natjecanja. Sudionici će biti podijeljeni u skupine prema geografskoj lokaciji. Kola natjecanja mogu se održati na dva načina: fizičko kolo i online kolo.

Croatian Makers je projekt udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih – IRIM. Kao glavnu platformu za razvoj mladih IRIM vidi robotiku i automatiku. IRIM donira i razvija robotiku i automatiku u osnovnoškolskim uzrastima, ali i u starijima koji su bliži svijetu rada i poduzetništva. Do siječnja 2016. IRIM je donirao opremu u 60-ak škola i centara za rad s mladima, a među njima je i naša škola. Time smo dobili pravo na korištenje pet mBota, a samim sudjelovanjem na natjecanjima mBot-ovi ostat će u trajnom vlasništvu škole.

objavio: Tanja Kuran   datum: 2. 5. 2016.