E-CLASSROOM

Učionica budućnosti

Tijekom školske godine 2013./2014., učenici Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, Podgora, pod vodstvom nastavnice Anite Lasić, sudjelovali su u natječaju organiziranom od strane eTwinning-a.

Zajedno s partnerima iz Turske, Njemačke, Poljske i Grčke, učenici iz Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića napravili su projekt pod nazivom E-classroom, koji je nagrađen prvom nagradom u kategoriji nižih razreda u Hrvatskoj, Grčkoj, Njemačkoj i Poljskoj. Projekt je ušao u konkurenciju s deset drugih najboljih u Europi.

Projekt E-classroom osvojio je hrvatsku nacionalnu  nagradu Comet 2014. u kategoriji  nižih razreda. Nastavnica Anita Lasić je preuzela nagradu i prezentirala projekt tijekom godišnje eTwinning konferencije koja se održala u hotelu Dubrovnik u Zagrebu.

Projekt E-classroom, koji je ocijenjen kao hvalevrijedan, možete  naći na web stranici  www.e-classroomproject.com.  Partnerima je dodijeljena oznaka eTwinning kvalitete i  Europska oznaka kvalitete za izvrsnost u radu  na  eTwinning projektu. Ovo znači da je rad naše škole prepoznat na europskoj razini i da će ovaj projekt biti istaknut na posebnom mjestu na eTwinning portalu. Učenicima i voditeljici projekta su dodijeljeni odgovarajući certifikati.

Voditeljica projekta, nastavnica Anita Lasić je nagrađena sudjelovanjem u radionici u Briselu. Radionica se održavala u prostorijama pod nazivom Future Classroom Lab koja je prototip učionice budućnosti. Naziv radionice je bio Suradničko učenje i društveni mediji, a pohađalo ju je ukupno 29 obrazovnih djelatnika iz 14 država. Predavač je bio Bart Verswijvel, vrsni belgijski edukator s dugogodišnjim iskustvom u radu s učenicima i nastavnicima.

Čestitamo učenicima i nastavnici Aniti Lasić na postignutom uspjehu!

Više o samom projektu nalazi se u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Future_Classroom-ucionica_buducnosti.pdf (57.99 KB)

objavio: Tanja Kuran   datum: 8. 6. 2015.