MOJA PRVA KNJIGA 2014./2015.

Naša učenica Martina Krželj osvojila je drugo mjesto na natječaju ''Moja prva knjiga''

Moja prva knjiga“ je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Na 11. natječaju "Moja prva knjiga" stiglo je ukupno 697 dječjih autorskih slikovnica. Uz članove žirija, a to su ove godine bile književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto te suradnici udruge KAlibra Maja Kurs, Iva Bartolčić, Nevena Zuber, Ivana Kurs Podvorec, slikovnice su također pregledale i preporučile knjižničarke Gradske knjižnice Ivan Goran Kovačić iz Karlovca.

Naša učenica 8. razreda Martina Krželj osvojila je drugo mjesto sa svojom slikovnicom ''Sovin zadatak'' pod mentorstvom nastavnice hrvatskog jezika Vanje Selak.

Završna svečanost natječaja "Moja prva knjiga" za 2015. godinu održat će u četvrtak 24. rujna 2015. godine u Domu hrvatske vojske Zrinski u Karlovcu.

Čestitamo učenici i mentorici na postignutom uspjehuyes

objavio: Tanja Kuran   datum: 1. 6. 2015.