GOST ŠKOLE - PRIPOVJEDAČICA BAJKI

Jasna Held, profesionalna pripovjedačica bajki, pričala bajke u našoj školi.

Knjižničarka Vanja Selak organizirala je susret s jedinom hrvatskom profesionalnom pripovjedačicom bajki Jasnom Held. Susret je bio zakazan za učenike od 1. do 5. razreda. Bilo im je zanimljivo i reagirali su na priče.

Jasna Held rođena je i živi u Dubrovniku. Jedina je hrvatska profesionalna pripovjedačica bajki. Pripovijedati je započela još za vrijeme Domovinskog rata.

I danas ju je lijepo bilo slušati. Cijela se uživjela u priču. I sama kaže da mnogi mogu prepričati bajku, ali pripovijedanje podrazumijeva interpretaciju, kazivanje, unošenje svoje osobnosti. Ona uvijek iznova proživljava svaku bajku i uvijek unosi u pripovijedanje nešto novo.

U privitku donosim intervju s Jasnom Held. Intervju su pripremile učenice osmoga razreda - Viktorija, Sara i Stefani.

Priloženi dokumenti:
INTERVJU_S_JASNOM_HELD.pdf (37.59 KB)

objavio: Vanja Selak   datum: 25. 3. 2014.