Školski preventivni program

Suradnja sa savjetovalištem Lanterna

U travnju smo u sklopu Školskog preventivnog programa proveli dvije aktivnosti u suradnji sa savjetovalištem Lanterna.

12. travnja 2024. je održana radionica za učenike 6. i 7. razreda u sklopu projekta Razvijaj se, volontiraj. Radionicu je vodila Ljubica Borić, pedagoginja iz savjetovališta Lanterna.

Program Razvijaj se, volontiraj! je dvogodišnji program podržan od Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Odobreni iznos po godini je 12.560, 00 eura. Cilj programa je promocija i razvitak volonterstva na području Makarske i Makarskog primorja.

Partneri na programu su Grad Makarska, Hrvatski zavod za socijalni rad Makarska, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora, OŠ Tučepi, Općina Gradac, OŠ Stjepana Ivičevića, SŠ fra Andrije Kačića Miošića, Općina Tučepi, Udruga osoba s invaliditetom Sunce.

18. travnja 2024. održana je radionica za roditelje učenika 7. i 8. razreda u sklopu programa "Izaberi NEovisnost". Radionicu je održala Mandalena Bašković, psihologinja iz savjetovališta Lanterna.

Cilj programa je kroz rad s obiteljima ojačati njihove kapacitete za ostvarenje uloge odgovornog roditelja čime bi se doprinijelo i prevenciji razvitka ovisnosti kod djece. Kroz projekt će se i roditelji i djeca učiti na koji način unaprijediti svoje odnose jer snaga odnosa određuje i stupanj mentalnog zdravlja te će se istovremeno informirati i javnost o štetnostima svih oblika ovisničkih ponašanja.

Koordinatorica aktivnosti u školi je pedagoginja Marijana Dragobratović.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 24. 4. 2024.