DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica u našoj školi

U mnogim zemljama u svijetu Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači, s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti preventivnoga djelovanja protiv nasilja među djecom. Time se ujedno potiče prihvaćanje i poštivanje različitosti te razvoj pozitivnih odnosa i suradnje među djecom i mladima.

Obilježavanje Dana ružičastih majica započelo je u Kanadi, kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica simbolizirala potporu teško bolesnoj majci.

Ove godine smo već tradicionalno obilježili ovaj važan dan 28. veljače 2024.(srijeda). Proveli smo razne prigodne aktivnosti s ciljem prevencije vršnjačkoga nasilja te smo se fotografirali u ružičastom što možete pogledati u priloženoj galeriji.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 1. 3. 2024.