MAŠKARE 2024.

Školske maškare na podgorskoj rivi

Ovogodišnje školske maškare održale su se u Podgori na Trgu don Mihovila Pavlinovića.

Naša je povorka krenula u 9:15 iz škole te nam se na šetnici pridružio i Dječji vrtić Morski konjic.

Povorka je u općini preuzela ključeve Općine Podgora te su maškare zavladale Podgorom.

Na Trgu don MIhovila Pavlinovića održao se program u organizaciji TZ Podgora, Dječjeg vrtića Morski konjic i naše škole - OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora.

Dragi naši,

evo mi se jutros,

poput virusa i bakterija,

raširismo po ulicama mista.

Veselimo se, plešimo, uljepšajmo si dan

jer danas je maškarama rođendan!

Očekujte zabavu i pregršt naših šala,

budite i vi zvijezda maskenbala!

POVORKA

1. Jedna od najvažnijih stvari naših mjesta jest NOGOMET, a to nam najbolje znaju mali Živogošćani. Pozdravimo NOGOMETAŠE I NAVIJAČE.

2. Učenici iz Igrana predstavljaju nam ČETIRI GODIŠNJA DOBA. Koje je vama najdraže?

3. Veličanstvena JESEN nam iz Drašnica stiže.

4. Pozdravimo LIKOVE IZ BAJKI – učenici prvoga i trećega razreda iz naše Podgore.

5. Stižu nam ponosni VITEZOVI, naši učenici drugoga razreda.

6. Pozdravimo REPERE – raspjevani i rasplesani učenici petoga razreda.

7. Šestaši će nam uprizoriti pravo VJENČANJE – veljača je baš pravi mjesec za to.

8. Iz sedmoga razreda stižu VRAGOVI I ANĐEO.

9. Nadamo se da u Podgori ima bar jedan apartman spreman jer nam iz osmoga razreda stižu rani – TURISTI.

SUĐENJE KRNJI VIRUSU/BAKTERIJI

VIRUS je za sve izostanke kriv.

On uvijek želi vladati,

djecu bakterijama zaraziti.

Dovoljan je samo VIRUS jedan

da nam život postane nesnosan i bezvrijedan.

Stoga smo na brzinu odlučili

hitno VIRUS izdvojiti,

u  medicinski spremnik ga odložiti.

Dali smo mu par minuta

da nam oporuku pročita

i za sve loše što je uradio ispriča.

OSTAVŠTINA

Djeci ostavljam priručnike za lijepo ponašanje i knjige za učenje u različitim bojama. Pomažite si međusobno i uvijek budite pristojni.

Nastavnicima ostavljam što više dobrih i pristojnih učenika koji rado surađuju i samostalno zaključuju.

Svim uredima ostavljan miran rad u ugodnom okruženju bez većeg nerviranja.

Spremačicama i kuharici ostavljam malo više slobodnoga vremena za međusobno druženje i suradnju.

Domaru ostavljam alat za sitne i krupne popravke te pinele i vesele boje za toplije hodnike.

Ravnatelju ostavljam rad i suradnju sa svojim djelatnicima uživo i online, a sve prema Pravilnicima i Zakonima.

NAJBOLJE MASKE - PROGLAŠENJE

Nagradu za SKUPNU MASKU (pizza za sve u restoranu Roko, te joker NE PITAJ) dobili su naši VITEZOVI, učenici 2. razreda.

Nagradu za POJEDINAČNU MASKU (pizza i joker NE PITAJ) dobila je Freja Estelle Letica, učenica prvoga razreda.

VJENČANJE, učenici šestoga razreda te Hana Puljević, učenica sedmoga razreda, osvojili su posebnu nagradu Školske komisije za izbor najbolje grupne i pojedinačne maske - joker NE PITAJ!

Podgorski vatrogaci su zapalili VIRUS te ga tako zauvijek uklonili s naših prostora.

objavio: Vanja Selak Tanja Kuran Kržanić   datum: 10. 2. 2024.