Školski preventivni program

Policijski službenik održao predavanja  u sklopu Školskog preventivnog programa

U organizaciji pedagoginje i u sklopu Školskog preventivnog programa dana 8. veljače 2024. posjetio nas je policijski službenik PP Makarska gosp. Vjekoslav Gudelj.

Gosp. Gudelj je učenicima PŠ Živogošće (3./4. razred) održao predavanje u sklopu projekta Zajedno možemo više - MAH 1 (Mogu, ako hoću). Program Mogu ako hoću –„MAH-1“ je preventivna akcija Ministarstva unutarnjih poslova kojem je cilj upoznavanje učenika s policijskim službenicima koji brinu o sigurnosti u zajednici, posebno upoznavanje svoga kontakt-policajca u gradskoj četvrti u kojoj obitavaju i kako bi ih se potaknulo na razmišljanje o samozaštitnom ponašanju. Učenici su vrlo zainteresirano sudjelovali u interaktivnom predavanju i upijali korisne informacije.

Učenicima 5. razreda gosp. Gudelj je održao predavanje u okviru nacionalnog projekta PIA 1 - Prevencija i alternativa.

Program Prevencija i alternativa -„PIA“ ima za cilj upoznati učenike sa samozaštitnim ponašanjem te s opasnostima koje nose sredstva ovisnosti. Učenike se informiralo o opasnostima zloupotrebe droga i alkohola, upoznalo ih se sa zakonskim sankcijama i različitim oblicima rizičnog ponašanja posebno vandalizma i vršnjačkog nasilja.

Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u interaktivnom predavanju postavljajući brojna pitanja.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 8. 2. 2024.