ŠKOLSKI PROJEKT

Završen školski projekt Debela za učenike osmoga razreda

Danas je lektirnim radionicama završen školski projekt Debela. Projekt već godinama organiziraju učiteljica HJ Vanja Selak, prof. i pedagoginja Marijana Dragobratović, prof. za učenike osmoga razreda.

Projekt se provodi tijekom studenoga, prosinca i siječnja. Cilj projekta jest podizanje samopouzdanja učenika kao temelj prevencije nepoželjnih oblika ponašanja; poticanje razvijanja pozitivne slike o sebi i razvijanje socijalnih vještina naših učenika.

Ostvarivanje ishoda međupredmetnih tema:

B.3.1.A Opisuje i procjenjuje vršnjački pritisak.

osr C.3.1. Razlikuje sigurne od rizičnih situacija i ima razvijene osnovne strategije samozaštite.

B.3.3.A Povezuje samopoštovanje s rizičnim ponašanjima.

B.3.3.B Opisuje opasnosti uporabe sredstava ovisnosti te opasnosti drugih rizičnih ponašanja.

Pedagoginja je za učenike osmoga razreda pripremila niz pedagoških radionica na teme ovisnosti, maloljetničke trudnoće, poremećaji prehrane vezane uz književno djelo za cjelovito čitanje (Silvija Šesto: Debela).

Učenici su tijekom prosinca čitali roman za mlade Silvije Šesto Debela. Danas su na satu Hrvatskoga jezika imali lektirnu radionicu na kojoj su predstavili knjigu i sudjelovali na lektirnoj radionici.

Radionica se sastojala od niz kreativnih zadataka:

- izrada naslovnice (likovna radionica)

- izrada portreta glavne junakinje Lade (crtež i portret/opis lika)

- izrada stripa Tijek radnje u pet slika

- Vijest u pet minuta (novinarski radovi)

- razumijevanje pročitanoga djela

Na satu Hrvatskoga jezika razgovoralo se o problemima mladih vezano uz teme koje obrađuje književno djelo (maloljetnička trudnoća i pobačaj, homoseksualnost, promiskuitet, pretilost, bulimija, anoreksija, nametnuti standardi ljepote, ovisnosti, neizlječiva bolest, preljub u braku, prvo ljubavno iskustvo).

Svi su radovi izloženi na razrednome panou.

Priloženi dokumenti:
DEBELA.pptx (2.75 MB)

objavio: Vanja Selak   datum: 25. 1. 2024.