UPISI 2022./2023.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta prije upisa u 1. razred

Poštovani roditelji,

termine utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta će vam uručiti predškolska ustanova.

Testiranje u školi

obavlja se u OŠ don Mihovila Pavlinovića u Podgori. Pri dolasku u naznačenom terminu javiti se pedagoginji Marijani Dragobratović, prof..

Potrebno je ponijeti OIB djeteta, presliku rodnog lista i svu postojeću medicinsku dokumentaciju (logoped, psiholog, neuropedijatar…), ukoliko ista postoji.

Potrebno se i pridržavati važećih epidemioloških mjera.

Ukoliko roditelji nisu u mogućnosti dovesti dijete na testiranje u predviđenom terminu molimo javiti se unaprijed pedagoginji na kontakt telefon 603-941.

Sistematski pregled

• Obavlja se u Domu zdravlja Makarska  kod dr. med. Luca Ivanda spec. šk. med (Makarska, Stjepana Ivičevića 2, 021/612-095)
  • Nalazi krvi i urina vade se u laboratoriju u Makarskoj svaki radni dan 7-9 sati. Nalaze je potrebno donijeti na sistematski kod školske liječnice. Uputnice će biti spremne u laboratoriju. Djeca koja imaju nalaz krvi, ne stariji od 6 mjeseci, ne trebaju vaditi krv već samo priložiti taj zadnji nalaz. Svi ostali do datuma sistematskog pregleda mogu obaviti vađenje krvi na opisani način.

Sistematski pregled uključuje:

- mjerenje tjelesne težine i visine

- pregled oštrine vida i imenovanje boja

- orijentacijsko ispitivanje sluha

- detaljan klinički pregled prema dogovorenoj metodologiji struke

- procjenu razvoja motorike, grafomotorike, percepcije i psihičkog razvoja

- ocjenu razvoja govora

- interpretaciju nalaza KKS i urina

- djeca kod kojih postoji indikacija za dodatnu specijalističku obrada upućuju se potrebitom specijalisti

- docjepljivanje djece prema kalendaru cijepljenja: cjepivo protiv ospica – rubeole - zaušnjaka (MMR) pri pregledu, a neposredno prije početka školske godine ili tijekom prvog razreda drugo cjepivo protiv dječje paralize (IPV)

Na sistematski pregled dijete treba doći u pratnji roditelja/staratelja.

Donijeti:

- zdravstveni karton pedijatra (osim liječnika koji se nalaze u našem Domu zdravlja; dr. Čović, dr. Milić...)

- ostalu postojeću medicinsku dokumentaciju (neuropedijatar, logoped, psiholog, fizijatar...)

- zdravstvenu iskaznicu (OIB)

- iskaznicu cijepljenja

- nalaz krvi i urina - ne stariji od šest mjeseci

NAPOMENA: školska liječnica moli roditelje, ukoliko im ponuđeni termini ne odgovaraju, da  nazovu ordinaciju kako bi dogovorili neki drugi termin.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 30. 3. 2022.