UPISI 2022./2023.

Obavijest o upisu u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.

• Pozivaju se roditelji/staratelji djece rođene od  1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine, da izvrše prijavu djece za upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2022./2023.

• Prijava djece provodit će se od 7. do 17. veljače 2022. godine, za uredovno područje Ispostave Makarska, prema upisnom području utvrđenom Mrežom škola, elektronskim putem na obrascu – PRIJAVA ZA PREDUPIS, koji će biti dostupan na stranicama SDŽ.

POVEZNICA NA OBRAZAC: OBRAZAC PRIJAVE (dostupno od 7. 2. - 17. 2. 2022.)

• Ukoliko roditelj/staratelj nije u mogućnosti prijaviti dijete elektronskim putem, može se javiti u školu kojoj pripada ili osobno doći u Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport, Makarska, Obala kralja Tomislava 1, soba 1. (prizemlje), 14., 15. i 16. veljače od 8,00 do 10,30 sati.

• Roditelji/staratelji putem predškolskih ustanova i na web stranici škole bit će obaviješteni o terminima testiranja djeteta i terminima zdravstvenih pregleda, te se prije toga  ne trebaju javljati u školu kojoj dijete pripada (javljaju se samo u škole na području Splita).

• U prvi razred mogu se upisati i djeca rođena od 01. travnja - 31. prosinca 2016. (prijevremeni upis), na zahtjev roditelja/staratelja koji se podnosi Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Grad Makarska, Obala kralja Tomislava 1, na Obrascu 6. najkasnije do 31. ožujka 2022.. Osim zahtjeva/obrasca dostavlja se i mišljenje predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Obrazac je dostupan u privitku

• Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled ) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

• Za odgodu upisa za šk.god 2022./2023. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: „najava za odgodu upisa“.

• Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na priloženom Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Priloženi dokumenti:
Obrazac_6.doc (72.00 KB)
POZIV_roditeljima_-_uredovno_podrucje_Makarska.pdf (86.78 KB)

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 4. 2. 2022.