TERENSKA NASTAVA

Posjetili smo Muzej osjeta i gledali film ''Orašar i četiri kraljevstva''

Dana 12. studenoga 2018. Učenici petoga, šestoga i sedmoga razreda posjetili su Muzej osjeta u Splitu. Osnovna tema su ljudska osjetila pa je muzej podijeljen u pet zona: u zonu vida, sluha, opipa, balansa i zvuka. Kroz svaku zonu se provlače dalmatinski elementi. Učenici su prošli kroz labirint ogledala, plesali u „Galaksi sobi“,prošli kroz Vortex gdje su probali hodati ravno kada su im mozak i osjetila potpuno zbunjeni, zaigrali su picigin u bazenu od loptica, svirali na laserskoj harfi, doživjeli niz iluzija, mirisali vjetrove Jadrana, ležali na krevetu od čavala, stvarali munje dodirom i prepustili se brojnim drugim osjetilnim čarolijama.

Nakon Muzeja osjeta učenici u kinu Cineplexx gledali su film ''Orašar i četiri kravljevstva''. Glavnu ulogu imala je mlada djevojka Clara Stahlbaum iz Londona koja ne može preboljeti gubitak majke i vrijeme provodi s bratom na tavanu umjesto u stvarnom svijetu, što nije drago njezinoj starijoj sestri i ocu. Sudbina zato određuje da baš Clara bude transportirana preko mračnog prolaza u paralelnu stvarnost magičnog svijeta Četiri kraljevstva, gdje otkriva da vlada rat između carstva majke Đumbir i vile Šećera kojeg samo ona i orašar Phillip mogu spriječiti i donijeti mir magičnoj zemlji.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 12. 11. 2018.