POSJET PRIPOVJEDAČICE BAJKI

Povodom Mjeseca hrvatske knjige posjetila nas je Margareta Peršić, pripovjedačica bajki

U organizaciji pedagoginje i Školske knjige našu školu je posjetila Margareta Peršić 5. studenoga 2018. i održala dva susreta s učenicima nižih razreda matične i područnih škola.

Margareta Peršić je svestrana umjetnica (lutkarica i ilustratorica) i pripovjedačica priča. Rođena je u Zagrebu 1976. godine gdje je 2000. završila Pedagošku akademiju na temu „Priča, slika, slikovnica“. Aktivno se bavi i pronalazi veliko veselje u umjetničkom izražavanju bojama, izradi igračaka i lutaka, žongliranju, pripovijedanju priča te uređenju prostora. Sudjelovala je na mnogim pedagoškim projektima u Hrvatskoj i u inozemstvu te vodila brojne lutkarske, dramske i likovne radionice.

Nakon što je humorom osvojila naše učenike na početku susreta, uvukla nas je u svijet priča i izvukla nas sa stolica kako bismo sudjelovali i kreirali priču zajedno s njom. Uz našu pripovjedačicu glumili su učenici, učitelji i stručne suradnice.

Ovo je bila jedna od aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige u našoj školi čiji je cilj  probuditi kod djece ljubav prema priči i maštanju te ih tako usmjeriti prema knjizi.

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 5. 11. 2018.