PROJEKT- CODE WEEK

Obilježili smo Europski tjedan programiranja

Code week – micro:bit

3D modeliranje

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa koju vode volonteri, koji u ulozi ambasadora Tjedna programiranja u svojim zemljama promiču programiranje, računalno razmišljanje i s time povezane aktivnosti.

Cilj je inicijative pokazati kako programiranjem realizirati vlastite ideje, povećati vidljivost programiranja i okupiti motivirane osobe u cilju zajedničkog učenja. Svatko može organizirati događanje povezano s Tjednom programiranja (škole, neprofitne organizacije, poduzeća, knjižnice, programerski klubovi) i uvrstiti ga na zemljovid na web-stranici codeweek.eu koja služi kao katalog inicijativa u području programiranja.

Knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. organizirala je tjedan programiranja od 9. do 12. listopada 2018. za učenike četvrtoga razreda pod nazivom Code week - micro:bit (https://codeweek.eu/view/163098/code-week-microbit). Učenici su kroz igru usvojili osnovne korake programiranja upotrebom micro:bit računala.

Nastavnik Josip Vranjković 22. listopada 2018. održao je predavanje o 3D printeru i radionicu o 3D modeliranju za učenike osmoga razreda .

.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 12. 10. 2018.