PROJEKT - ''BOOK'' PIKNIK

PROJEKT ''BOOK'' PIKNIK DRUGU GODINU ZAREDOM ODRŽAN JE U NAŠEM ŠKOLSKOM VRTU

Dana 5. i 6. lipnja 2018. u školskom vrtu OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora održan je ''Book'' piknik u organizaciji knjižničarke i pedagoginje s učenicima razredne nastave MŠ Podgora.  Ugodno vrijeme omogućilo je učenicima susret s knjigom/djelom u opuštenom i zabavnom ambijentu.

Učenici su sami predstavili drugim učenicima vlastite najdraže knjige, priče iz časopisa i stripove iz kojih su pročitali izabrani ulomak. Čitajući u vrtu mogli su povezati čitanje s ugodnim druženjem što je i bio cilj samog projekta. Među raznim pričama čitali su i razmatrali pedagoške priče koje pomažu djeci u svladavanju vlastitih strahova. Većina učenika izrazila je želju da bi ubuduće voljeli izabrati samostalno ponuđene naslove za lektiru po principu većinskog glasovanja.

Cilj ''Book'' piknika je bio potaknuti interes učenika za čitanje u opuštenoj atmosferi izvan učionica i analizirati interes učenika za pojedine naslove, što je i uspjelo ovim projektom. Učenici su s veseljem sudjelovali drugu godinu u ovom projektu i izrazili su želju za što češćim ponavljanjem istih aktivnosti, tako da s projektom nastavljamo i dalje.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 7. 6. 2018.