SVEČANA PROSLAVA DANA ŠKOLE

29. I 30. SVIBNJA 2018. GODINE

Svečana proslava Dana škole OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora započela je 29. svibnja 2018. danom otvorenih vrata nakon kojeg su se u školskoj sportskoj dvorani održala razna sportska natjecanja učenika nižih razreda (graničari i potezanje konopa) i viših razreda zajedno s pojedinim predmetnim nastavnicima (graničari, pikado i mali nogomet).

Dana 30. svibnja 2018. program proslave započeo je polaganjem cvijeća na grob don Mihovila Pavlinovića na mjesnom groblju u Podgori. Nakon polaganja cvijeća održana je svečana sjednica UV na kojoj je prezentiran rad škole u šk. god. 2017./2018.  te deset godina sudjelovanja u EU projektima.

U deset sati  otvorena je izložba fotografija Deset godina sudjelovanja u EU projektima i prodajna izložba UZ Kanata u predvorju Kina Podgora.

Nakon izložbi održana je svečana priredba koju je otvorio školski zbor izvedbom himne Lijepa naša domovino te obraćanjem ravnatelja publici. Učenicima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima, radu Centra izvrsnosti iz Informatike te visoko postignutom uspjehu na međunarodnom natjecanju iz matematike ''Klokan bez granica'' dodijeljena su priznanja, a zahvalnice pojedinim predmetnim nastavnicima i donatorima. Učiteljica engleskog jezika predstavila je publici sudjelovanje naše škole u EU projektima posljednjih deset godina s naglaskom na buduće sudjelovanje. Učenici su se predstavili svojim literarnim radovima (Život u mom mistu, Rakateža i Jednog lipoga jutra), recitacijama (Ivica Vanja Rorić – Sreća, Fra Ante Vučković – Riječ, Arsen Dedić – Vraćam se), pjesmama (Škola, Ha ha ha ho ho ho, Killing me softly i Nothing Else Matters), plesnim izvedbama na pjesme (Bang bang, Kung Fu, Mi gente, Hey Mamma i Thriller) i igrokazima (Dječjograd i Abeceda). Svečana priredba završila je pozdravom osmaša i pjesmom Moj dom je Hrvatska u izvedbi školskog zbora.

Svečanu priredbu uz Dan škole je pripremila i organizirala Vanja Selak, prof.

objavio: Vanja Selak Tanja Kuran Kržanić   datum: 3. 6. 2018.