PROJEKT-'' BOOK'' PIKNIK

''Book'' piknik u školskom vrtu

Dana 10. svibnja 2017. u školskom vrtu OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora održan je ''Book'' piknik u organizaciji knjižničarke i pedagoginje u suradnji s učiteljicama i učenicima razredne nastave MŠ Podgora.  Ugodno vrijeme omogućilo je učenicima susret s knjigom/djelom u opuštenom i zabavnom ambijentu. Učenicima prvog i drugog razreda predstavila se učenica šestog razreda Tina Vladimir koja im je ispripovijedala svoju najdražu priču, a kasnije su učenici sami predstavili vlastite najdraže knjige te uživali čitajući u vrtu. Nakon prvog i drugog razreda pridružili su se učenici trećeg i četvrtog razreda zajedno sa svojim učiteljicama koji su, također, donijeli vlastite knjige te su mogli čitanje povezati s ugodnim druženjem što je i bio cilj samog projekta.

Učenici su imali slobodu izbora aktivnosti. Među raznim pričama čitali smo i razmatrali pedagoške priče koje pomažu djeci u svladavanju vlastitih strahova. Učenici su se počastili voćem i sokom kao na pravom pikniku i razvijali zdrave prehrambene navike.  Cilj ''Book'' piknika je bio potaknuti interes učenika za čitanje u opuštenoj atmosferi izvan učionica, što je i uspjelo ovim projektom. Učenici su s veseljem prihvatili ovaj projekt i izrazili su želju za što skorijim ponavljanjem istih aktivnosti, tako da s projektom nastavljamo i dalje.

Više o projektu pogledajte u galeriji…..smiley

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 11. 5. 2017.