Završetak radova na sanaciji i izgradnji školskog parkinga

(Više o tome pogledajte klikom na fotografiju)

Jučerašnjim postavljanjem zaštitne ograde oko ruba novoizgrađenog parkinga završeni su glavni radovi na sanaciji i dogradnji istog. Ovaj infrastrukturni objekt je izgrađen sredstvima Osnivača škole, Županije Splitsko – dalmatinske i Općine Podgora koja je financirala izgradnju ograde. U najskorije vrijeme se planira postavljanje dva rasvjetna stupa i asfaltiranje ceste.  Ovim objektom Škola rješava važan problem bitan za svoje svakodnevno funkcioniranje, uz rješavanje niza popratnih problema koji su bili naša svakodnevnica tijekom posljednjih godina.

Naime, tijekom turističke sezone se nerijetko događalo da taj prostor koristi svatko, uz zagađivanje okoliša škole raznim vrstama smeća, a nerijetko je bila ugrožena i sigurnost škole. Uz sve naše napore, takvim situacijama nismo uspjeli stati na kraj sve do sada. Velikim razumijevanjem Osnivača i pogotovo g. Tomislava Đonlića, prof., pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Županije Splitsko – dalmatinske te Općine Podgora i općinskog načelnika g. Ante Miličića, osigurana su sredstva kojima je ovaj prostor priveden svrsi na način da će, osim za potrebe rada škole, biti na raspolaganju i za potrebe Općine i stanovništa tijekom turističke sezone. Naime, u dogovoru s Osnivačem, škola će tijekom proljeća ponuditi svima zainteresiranima mogućnost da novoizgrađeni parking koriste za svoje potrebe tijekom turističke sezone, u skladu sa za to predviđenom procedurom.

Nadamo se da ćemo na ovaj način riješiti dugogodišnji sigurnosni problem, osigurati stanovništvu Podgore popriličan broj novih parkirnih mjesta i za Školu ostvariti prihode koji su svakako dobrodošli.

Koristimo prigodu još jednom izraziti svoju zahvalnost investitorima Županiji Splitsko – dalmatinskoj i Općini Podgora!

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 9. 12. 2016.