Poštujte naše znakove- preventivne aktivnosti za naše prvaše

U sklopu akcije „Poštujte naše znakove“ policijski službenik iz PP Makarska posjetio je učenike prvih razreda MŠ Podgora i Područnih škola Drašnice, Igrane i Živogošće, te im održao edukativno predavanje.

Radi se o predavanjima koja se tradicionalno provode od početka školske godine, a usmjerena su na zaštitu djece u prometu i sprječavanju ugrožavanja njihovih života, osobito u prvim danima njihovog samostalnog sudjelovanja u prometu. Tom je prilikom policijski službenik iz prometne preventive prvašiće uputio kako prelaziti kolnik, kako koristiti pješački prijelaz te objasnio na koji način sigurno prijeći kolnik na raskrižju bez semafora, kako se pravilno kretati nogostupom i sl.

Posebno ih je uputio da upozore svoje roditelje da djecu u školu ni u kom slučaju ne smiju voziti na motoru, a u automobilu trebaju biti na zadnjem sjedalu pravilno vezani u odgovarajućoj autosjedalici. Osim korisnih informacija, dolaskom kišnih dana učenici su na poklon dobili i  prekrasne reflektirajuće kišne kabanice.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 18. 11. 2016.