MHK 2016.

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2016.

"Nema knjige, a da se u njoj nešto dobro ne nađe."

Miguel de Cervantes

Mjesec hrvatske knjige održava se od 15. listopada do 15. studenoga manifestacija je koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro.,a u ovom periodu  knjižničarka Tanja Kuran Kržanić održala je nastavu  od prvog do osmog razreda. Teme predavanja bile su prilagođene uzrastu učenika, a osim predavanja s učenicima nižih razreda održane su i radionice. Učenici nižih razreda upoznali su s školskom knjižnicom, različitim izvorima znanja i čemu oni služe (što se sve nalazi u školskoj knjižnici, izrada straničnika (engl. bookmark),izrada rubrike vlastitog časopisa, grupna igra pronalaženja pojmova u referentnim izvorima). Učenici viših razreda upoznali su se s organizacijom i poslovanjem  školske knjižnice, važnosti informacija i njihovim pronalaženjem, citiranjem literature, katalozima knjižnica, raznim online izvorima (online enciklopedije i leksikoni, digitalne knjige, e-Knjige itd.) i njihovom primjenom, sustavom i ulogama pojedinih vrsta knjižnica.

Osim predavanja i radionica učenici nižih razreda u tom periodu posjetili su Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu i pogledali predstavu u kazalištu ''Kraljevna na zrnu graška'', a učenici viših razreda Sveučilišnu knjižnicu u Splitu i kino gdje su gledali  Disneyev film Pete's Dragon.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 15. 11. 2016.