TERENSKA NASTAVA-SPLIT

Učenici nižih razreda 4. studenoga posjetili su Gradsku knjižnicu Marka Marulića i Gradsko kazalište mladih u Splitu

Povodom Mjeseca hrvatske knjige (15.10.-15.11.) učenici su zajedno s učiteljicama posjetili Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu gdje ih je dočekala voditeljica dječjeg odjela Grozdana Ribičić koja ih je upoznala s radom knjižnice a posebno odjela za djecu.

Nakon obilaska i razgovora s voditeljicom učenici ,zajedno s razrednicima,povodom Dana kazališta (24.11.) uputili su se u Gradsko kazalište  mladih Split pogledati  predstavu ‘Kraljevna na zrnu graška’ nastala prema priči Hansa Christiana Andersena .

Priča je to u kojoj mladi princ kreće u potragu za budućom suprugom. Buduća kraljevna mora dokazati da je prava i dostojna krune. Stoga mora proći kraljičin test – mora spavati na krevetu na kojem ima četrdeset madraca ispod kojih je postavljeno jedno zrno graška. Ako je prava kraljevna, ona mora osjetiti zrno graška, mora ju žuljati.

objavio: Tanja Kuran   datum: 8. 11. 2016.