Nastavnica Anita Lasić pohađala je seminar u Pragu

(Korištenje eTwinninga u KA2 školskim projektima)

Od 1. rujna do 3. rujna 2016. u Pragu se održao seminar za nastavnike s temom Korištenje eTwinninga u KA2 školskim projektima. Seminar je pohađala i nastavnica engleskog i talijanskog jezika  Anita Lasić iz OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora koja je dobila stipendiju od Agencije za mobilnost i programe EU. Još tri kolegice iz  Zagreba, Đakova i Cerića su financirane na isti način.

Više od 60 nastavnika iz Europske unije nazočilo je ovom seminaru koji je organizirala češka Nacionalna agencija. Sudionici su bili djelatnici vrtića, osnovnih i srednjih škola iz Austrije, Češke, Slovačke, Finske, Islanda, Danske, Švedske, Španjolske, Rumunjske, Bugarske, Hrvatske, Portugala, Slovenije, Poljske, Latvije i Estonije. Cilj je bio upoznati i povezati partnere u projekte koji će zaživjeti u okviru eTwinninga ili Erasmus+. Desetak projekata je ovom prigodom inicirano i prezentirano prije samog završetka seminara.

Program seminara je uključio predavanje o Erasmus+ programu Europske unije,  prezentaciju uspješno odrađenih projekata te raznovrsne radionice. Sudionici su imali prigodu naučiti kako koristiti eTwinning Live i Twin Space, te nekoliko web 2.0 alata koji se mogu uklopiti u online projekte.

Nastavnica Anita Lasić se pridružila skupini nastavnika iz Hrvatske, Danske, Češke i Slovačke koji su inicirali projekt koji će pomoći da učenici prezentiraju partnerima povijest, baštinu, kulturu, legende, arhitekturu i običaje svoga kraja. Ovaj projekt će pomoći učenicima da raviju svoje digitalne i jezične kompetencije,  da potaknu istraživačko učenje, timski rad, prezentacijske vještine te da nauče o drugim državama, kulturama i tradicijama.

objavio: Tanja Kuran   datum: 12. 9. 2016.