“Šah u školi“

Interaktivni portal namijenjen učenju šaha kod djece

Šah u školi je zanimljiv interaktivan portal na kojem se nudi mogućnost kroz zabavne i poučne lekcije naučiti igrati šah po modelu Šahovske zaklade Kasparov. Lekcije na portalu vode korisnika kroz osnove pravila u šahu, kroz poteze u šahu, figure te nakon svake lekcije u interaktivnim vježbama može se provjeriti stečeno znanje.

Na adresi http://sah-uz-skolu.eu/ pristup je samom portalu. Potrebno je registrirati svoj korisnički račun ili prijaviti se u portal koristeći korisničke podatke iz sustava AAI@Edu.Hr.

Nakon inicijalne prijave ulazi se na radnu površinu s prikazom vlastitog rasporeda i prvim lekcijama. U izborniku klikom na “Lekcije” pristupa se popisu svih lekcija iz škole šaha.

Klikom na “Pokaži” ulazi se u odabranu lekciju. Svaka pojedina lekcija je objašnjena kroz video sadržaj što uvelike olakašava usvajanje znanja. Nakon video lekcija postoje vježbe kroz koje se provjerava naučeno. Svaka vježba je prilagođena nastavnom materijalu lekcije pa se tako u nekim vježbama traže bijela polja po određenoj slici, a u drugoj se konretno pomiču figure po šahovskoj ploči. Osim osnovnih vježbi u nekim lekcijama dostupne su i dodatne (napredne) vježbe.

objavio: Tanja Kuran   datum: 25. 4. 2016.