UDRUGA SUNCE - PROJEKT ''NAŠA DICA-NAŠA BRIGA''

Akcija ''Zdravi doručak'' u našoj školi

Akcija pod nazivom "Zdravi doručak" dio je projekta "Naša dica - naša briga" kojeg financira Ministarstvo socijalne politike i mladih. Projekt se provodi u osam škola na području Makarskog primorja i Vrgorske krajine. Udruga Sunce ovom akcijom "Zdravi doručak" želi potaknuti učenike da je priprema doručka zabavna i da su zdravi obroci ukusni! U akciju su sudjelovali učenici od 1.-4. razreda naše škole, koji su zajedno s organizatorima iz Udruge Sunce pripremali užinu za sve učenike škole.

Zajedno su pripremali: zdravi namaz od sira i tunjevine, domaći ledeni čaj, domaće vafle s jabukama i voćnu salatu.

Pogledajte u galeriji kako su naši mali kauhari zajedno s učiteljima odradili odličan posao…..yes

Prvi razred bio je zadužen za  kuhanje čajeva i koje su stavili u hladnjak u plastičnim vrčevim uz pomoć gospođe Marije Čaljkušić.

Drugi razred bio je zadužen za voćnu salatu  te su prali, čistili, gulili i sjeckali voće malim nožićima na plastičnim daskama uz pomoć pedagoginje Marijane, te učiteljica Nevenke i Vlaste.

Treći i četvrti razred bio je zadužen za zdravi namaz od sira i tunjevine.  Uz pomoć gospođe Ramone Tarćuki u zdjelama su izmiješali sirni namaz i komade tunjevine, a onda ga namazali na kifle i složili na tacne.

Četvrti razred je bio zadužen za pripremu tijesta za vafle uz podršku gospođe Palmine Borić. Učenici su vagali sastojke (brašno, maslac, šećer), ribali jabuke i stavljali sve u plastične zdjele, kojima su dodali jaja i začine te pod nadzorom odraslih miješali mikserom. Zatim uz pomoć gospođe Borić ulili tijesto u pekač za vafle i pečene stavljaju na papirnate tanjuriće sa salvetom.

Članovi Udruge Sunce s učiteljicama i pedagoginjama

objavio: Tanja Kuran   datum: 20. 4. 2016.