MHK 2015. - POSJET KULTURNIM USTANOVAMA

Posjet Gradskoj knjižnici Maraka Marulića u Splitu i Gradskom kazalištu mladih Split

U petak 13. studenoga 2015. godine učenici viših razreda zajedno s nastavnicima i knjižničarkom posjetili su Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu gdje su ih dočekale dvije knjižničarke dječjeg odjela te su ih upoznale s radom knjižnice i provele ih kroz odjele. Nakon toga učenici su posjetili Gradsko kazalište mladih gdje su pogledali predstavu '' Kazališni sat''.  Time smo obilježili Noć kazališta koje se održava 21. studenoga 2015.

Kazališni sat je dramska predstava o tome kako nastaje - dramska predstava! Upoznavanje publike s funkcioniranjem kazališta i nastankom predstave od dobivanja dramskog teksta i odabira glumaca, pa sve do premijere . Predstava ujedno ukazuje na važnost individualnog pristupa po kojem jedan te isti tekst, zavisno od volje i viđenja redatelja, može na sceni poprimiti oblik tragedije, komedije ili pak drame. Riječ je o dinamičnoj, poučnoj i duhovitoj predstavi.

Gradska knjižnica Marka Marulića

Predstava ''Kazališni sat''

objavio: Tanja Kuran   datum: 16. 11. 2015.