RADIONICA - OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOGA DANA TOLERANCIJE I MEĐUNARODNOGA DANA DJETETA

Radionica u petome razredu na satu Hrvatskoga jezika

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti i  ona podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama.

Upravo se o toleraniciji i njenoj važnosti za suživot progovorilo na satu Hrvatskoga jezika. Ovom su prilikom i obilježili Međunarodni dan djeteta koji se svake godine obilježava 20. studenoga.

Učenici su na radionici progovorili o pravima i obvezama djece. Imali su zadatak da svako pravo napišu i nacrtaju na plakatu. Svi su plakati izloženi u učionici Hrvatskoga jezika.

Izložba učeničkih radova petoga razreda

objavio: Vanja Selak   datum: 11. 11. 2015.