MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2015.

Čitanje kao društvena vrijednost

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro, a u periodu  od 15. listopada do 15. studenoga knjižničarka Tanja Kuran Kržanić održala je nastavu u svim razredima matične i područnih škola. Teme predavanja bile su prilagođene uzrastu učenika, a osim predavanja s učenicima nižih razreda održane su i radionice. Učenici nižih razreda upoznali su s školskom knjižnicom, različitim izvorima znanja i čemu oni služe (što se sve nalazi u školskoj knjižnici, izrada vlastite naslovne stranice, grupna igra pronalaženja pojmova u referentnim izvorima). Učenici viših razreda upoznali su se s organizacijom i poslovanjem  školske knjižnice, važnosti informacija i njihovim pronalaženjem, raznim online izvorima (enciklopedije, leksikoni..) i njihovom primjenom, sustavom i ulogama pojedinih vrsta knjižnica.

Mali knjižničari povodom Mjeseca hrvatske knjige izradili su edukativni pano ''Petnaest razloga zašto je dobro čitati''

Centralna tema manifestacije vezana je uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.

Na tu temu ove godine je napravljen online kviz za poticanje čitanja ''Putovanja do znanja'' na kojem su sudjelovali učenici osmog razreda, a najbolji rezultat naše škole postigao je učenik Josip Iličić. Time je postao kandidat javnog izvlačenja na završnoj svečanosti, koji će se održati u četvrtak, 12.11.2015. u 12 sati u Kinu Europa  u Zagrebu, kojim se dolazi do dobitnika glavne i utješnih nagrada. Čestitamo!smiley

Petnaest razloga zašto je dobro čitatiyes

(Klikni na sliku pa saznaj)

Priloženi dokumenti:
15_razloga_za_citanje.pdf (71.82 KB)

objavio: Tanja Kuran   datum: 10. 11. 2015.